Ice Anime

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Vampire Love [ Vampire Knight fic]

In jos 
AutorMesaj
Yoruichi
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 23
Localizare : Soul Society
Data de inscriere : 06/09/2008

Foaie de personaj
Respectarea Regulilor:
200/200  (200/200)
MesajSubiect: Vampire Love [ Vampire Knight fic]   Vin Noi 07, 2008 10:45 pm

Anabelle Black sper sa nu te deranjeze c-am postat doua ficuri pentru ca la unul am deja pregatite multe capitole...

Cap. I
Doua destine se intalnesc.Dragoste sau sperante false ?

Era noapte.Fulgii de nea,albi si pufosi cadeau incet pe pamantul acoperit de plapuma zapezii,in timp ce vantul aspru ii purta in toate directiile.
Luna rosiatica isi imprastia razele peste mantaua intunecoasa a noptii,luminand-o . Prezenta acestei nopti era diferita fata de celelalte seri care trecusera.Lumina sangerie a lunii emana o aura de mister imprejurul orasului.Odata cu oprirea ninsorii,o liniste de mormant se asternu peste toata zarea.Aceasta tacere era spulberata din cand in cand de zapada care cadea din cauza bufnitelor care isi luau zborul de pe cregile copacilor pustii.
Intr-un loc uitat de lume,se auzeau pasii si respiratia unei fete care incerca sa-si salveze viata.Intuneric.In departare se vede o dara de lumina.Sperantele copilei pareau desarte,in fata vampirului scapat de sub control.In lumina palida se zareste o alta persoana care pare a fi salvatorul fetei.Iluzie.Singurul salvator al acesteia s-a dovedit a fi un vampir.Speriata si slabita,Mitsuki lesina in bratele vampirului care credea ca o poate salva.
Baiatul cu par argintiu si cu un cercel in urechea stanga,astepta ca vampirul care o urmarea pe cea care ii lesinase in brate,sa ajunga unde se aflau cei doi.Odata ajuns acel Level E,a fost ucis inainte de a putea vedea cine ii tine in brate victima.
Trecu mult timp,in care fata a fost incostienta,iar baiatul avea grija de ea.Deodata Mitsuki incepu sa isi revina,iar primul lucru pe care l-a auzit a fost:
-Esti bine ?Ai patit ceva ?Acel vampir te-a ranit ?
-Ummm…Pai da…cred ca sunt bine…Cine…cine esti ?Esti vam…vampir asai ?
-Da…asai.Sunt vampir,dar nu conteaza cum ma cheama.Ar fi mai bine sa-mi spui numele tau si unde locuiesti.O sa ma asigur ca ajungi cu bine acasa.
-Pai ma numesc Mitsuki Hamilton .Nu prea as mai vrea sa merg acasa dupa tot ce am patit.
-Nu-ti face griji.In noaptea asta o sa stai cu mine.Inteleg ca ti-e frica sa mai mergi neinsotita pe strada.
Mitsuki nici nu asculta ceea ce ii spune Kain.Ea doar il privea si se gandea ca e in Paradis.Imediat isi dadu seama ca-l iubeste,si spera ca si el sa se indragosteasca de ea in timp sau cel putin sa-l mai vada.In acele clipe a vrut sa-i ceara s-o transforme in vampir,dar s-a gandit la alt mod de a fi alaturi de el pentru totdeauna.Chiar daca inca ii era frica de vampiri stia ca poate avea incredere in printul ei,si inca visa ca intr-o zi el va afla de sentimentele ei.
Kain i-a spus lui Mitsuki sa urce in masina,iar aceasta il asculta pentru ca stia ca n-o sa fie in favoarea ei sa nu-l asculte si sa i se impotriveasca.Cat timp au mers cu masina,cei doi nu si-au spus nici un cuvant.Mitsuki a adormit,iar capul ei a cazut pe umarul lui Kain care atunci cand a privit-o a observat ca gatul acesteia era descoperit.Ar fi vrut sa o muste si sa-i bea sangele,dar s-a gandit ca nu e momentul potrivit si ca ar fi mai bine s-o lase sa doarma.
Dupa trei minute masina s-a oprit,acesta fiind semnul ca au ajuns la vila lui Kain. Aceasta parea a fi un palat.Kain a dus-o pe Mitsuki intr-o camera care era langa a lui,apoi s-a dus sa se culce pentru ca acea zi a fost destul de grea.
Pe la miezul noptii,Mitsuki s-a trezit si a fost speriata din cauza tunetelor,fulgerelor si a ploii.Era speriata,dar ii era si frig si observa ca hainele ei erau ude pentru ca merse direct pe balcon,dar nu isi dadu seama cand o facuse.Se hotarase sa se duca in camera lui Kain,si intra fara sa mai bata la usa.Il trezi pe acesta si il intreba daca nu are sa-i dea niste haine ca sa se schimbe.Dupa ce primise hainele,merse in baie sa se schimbe.Cand s-a intors Kain se abtinea sa nu rada de felul cum ii stateau hainele lui pe ea.Mitsuki isi facu curaj si il ruga :
-Te rog…ai putea sa-mi spui numele tau ?
-Pai…numele meu e…Kain…Kain Akatsuki…
-Kain…te rog…lasa-ma sa dorm cu tine in aceasta noapte,a spus Mitsuki in timp ce se inrosea.
Kain inca se abtinea sa nu rada,dar pana l-a urma a acceptat ca fata sa doarma cu el,desi exista riscul ca ar fi putut sa o transforme in vampir oricand.Toata noaptea baiatul nu reusi sa adoarma,pentru ca o privea numai Mitsuki si abia putea sa se controleze sa nu o transforme in vampir.Ceda.Nu mai reusi sa se abtina si se apropie incet de ea.Isi infipse coltii in gatul ei si ii bau din sange,astfel transformand-o.
Dimineata,Mitsuki s-a trezit cu o enorma durere de gat si il observa pe Kain care tocmai intrase in camera.Nu stia ce sa-i zica,sau daca e corect sa-l intrebe de ce o doare gatul.Banuia ce s-ar fi putut intampla,si in cele din urma il intreba pe Kain :
-Kain…spune-mi…ce s-a intamplat aseara ?
-Ce vrei sa spui prin ce s-a intamplat aseara ?Nimic deosebit.
-Pai ma refer la faptul ca ma doare foarte tare gatul…
-Chiar vrei sa stii ce s-a intamplat nu ?
-Pai…dar Mitsuki nu a mai apucat sa spuna nimic pentru ca a fost foarte surprinsa atunci cand Kain a muscat-o de gat petru a-i bea sangele.L-a lasat pentru ca stia ca daca o transforma va fi alaturi de el mereu.In timp ce Kain ii bea sangele,Mitsuki si-a pus capul pe umarul lui Kain si i-a soptit la ureche : ’’Kain te iubesc.Vreau sa raman mereu cu tine’’.Surprins de spusele ei,Kain s-a desprins de gatul ei si a iesit din camera.Singura,in camera baiatului pe care-l iubea s-a hotarat sa plece.Nu vroia sa-i stea in drum.Stia ca l-a pierdut definitiv sau cel putin asta credea.Kain care statea lipit de usa asculta tot ce zicea Mitsuki si intra ca sa-i ceara sa ramana.Era prea tarziu pentru a-i spune ca vrea sa stea alaturi de el.Fata se hotarase si pleca fara sa-i spuna nimic.Acesta incerca sa o ajunga,dar nu o mai gasi,desi alerga dupa ea.Spre nefericirea lui o pierduse.Isi dadu seama prea tarziu de ceea ce simtea pentru ea,dar nu putea intoarce timpul pentru a-i cere scuze si pentru a-si repara greseala de a fi transformat-o.
Noaptea se apropie cu pasi rapizi,iar Mitsuki nu stia unde sa mearga.Banuia ca daca se va duce la apartamentul ei,Kain o va gasi,iar ea nu dorea acest lucru.Pentru cateva momente se credea pierduta,dar isi aminti de prietenele ei,de Midori si Yuri Sakamoto.Stia ca daca le va povesti totul si le va cere ajutorul,fetele o vor primi sa stea in apartamentul lor.Era un drum lung,dar merita.Nu putea sa le sune ca sa vina sa o ia,pentru ca isi uitase telefonul la vila lui Kain si nu avea curaj sa mearga inapoi sa si-l ia.Trecusera ore bune de cand incerca sa ajunga la apartamentul prietenelor ei,dar nu reusea.Stia ca se v-a imbolnavi daca va mai sta mult in ploaie,dar nu avea de ales.Nu-si dadu seama ca o luase pe un drum gresit si ca ajunse in fata casei lui Kain,dar din cauza timpului petrecut in ploaie isi pierdu constiinta.
Ploua.Prin fata casei baiatului pe care-l iubea,trecu alta persoana cu parul blond si ochii albastri.Acesta o ridica de jos pe fata si isi spuse ca ar fi mai bine sa stea la Kain pana isi revine.Intra in casa si se duse direct la camera lui Kain,care statea si se gandea ca n-o sa-si mai revada iubirea vietii lui.Cand il vaza pe Aidou ca o tine in brate pe Mitsuki,chipul i se lumina si se gandi ca n-o s-o lase sa mai plece vreodata.O aseaza cu grija pe pat,si o inveli,plecand apoi cu Aidou pana in sufragerie pentru ca Mitsuki sa poate dormi.
In timp ce vorbeau telefonul fetei suna pentru a treia oare,iar Kain s-a hotarat sa raspunda.Auzi o voce de fata,dar astepta putin,apoi se prezenta.In momentul in care fata ii spuse ca este una din prietenele lui Mitsuki,acesta ii dadu adresa casei sale.Yuri veni imediat la vila lui Kain desi i-a fost destul de greu s-o gaseasca.
Kain l-a rugat pe Aidou sa se ocupe de Mitsuki si de Yuri cat este el plecat pentru a-i aduce hainele prietenei lui la vila.In acest timp Yuri se tot certa cu Aidou pentru ca n-o lasa s-o vada pe Mitsu.Nu-si dadu seama ca nu mai avea unde sa se dea inapoi,si observa ca nu mai avea cum sa scape de Aidou.Din neatentie,lui Yuri ii aluneca piciorul si-l trase pe Aidou dupa din cauza ca nu vroia sa cada.Din nefericire pentru Yuri,Aidou cazuse peste ea si fara sa-si dea seama,amandoi isi unisera buzele intr-un sarut pasional.Kain ii vazuse,dar nu le spune nimic,ci doar trecu pe langa ei si se merse in bucatarie.Astepta cateva minute,dar se ridica si s-a dus sa vada ce fac cei doi.Ei inca se sarutau,si pentru a-i face atenti,tusi.Aidou isi dadu seama si se ridica de pe jos,apoi o ajuta pe Yuri care-l plesni peste fata pentru ca a sarutat-o.
Kain il trimise pe Aidou,sus in camera lui Mitsuki,pentru a vedea cum se simte aceasta si pentru a nu mai fi palmuit de Yuri.Odata ajuns in fata camerei acesteia,deschise usa incet si intra cu grija pentru a nu o trezi,dar spre surprinderea acestuia,Mitsuki era treaza,dar inca vedea in ceata si era confuza.Aidou se apropie se ea si o ajuta sa se ridice.Cei doi erau foarte aproape unul de altul,iar Mitsuki isi apropie incet fata de a lui Aidou si il saruta,din cauza ca il confundase cu Kain.Baiatul cu ochii albastri,ramase uimit.dar ii raspunse la sarut,uitand ca fata aceea era prietena lui Kain
Yuri observase ca Aidou nu mai venea si il intreba pe Kain :
-Imi poti spune te rog,de ce nu vine perversul ala si de ce sta atat de mult in camera prietenei mele ?
-Habar n-am.Merg sa ma uit.Asteapta aici.Vin repede.
Kain mersese pana la etaj,dar nu stia ce sa faca in momentul cand a ajuns in fata usii lui Mitsuki.Se gandi cateva momente, iar apoi intra in camera fara sa faca zgomot.Ramase socat cand ii vazu pe cei doi sarutandu-se.Aidou il observa pe Kain si rupse sarutul cu Mitsuki apoi incerca sa-i explice ceea ce se intamplase cu adevarat,iar Mitsuki ii spuse :
-Kain…iar o lacrima cristalina ii curse pe obraz.

To be continued…
De corectat nu l-am corectat foarte bine,da cred ca daca sunt greseli sunt putine.Cat mai multe critici si laude doar daca merit ceea ce nu cred:))
Mai multa critica va rog:))la cate critica am primit pe un forum sunt sigura ca si voi o sa vedeti ce greseli am...deci critici va rog:d
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
jany
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 56
Localizare : Cu Kanon :X ...povestim shi bem cva
Data de inscriere : 01/02/2009

Foaie de personaj
Respectarea Regulilor:
200/200  (200/200)
MesajSubiect: Re: Vampire Love [ Vampire Knight fic]   Dum Mar 01, 2009 10:10 pm

sooo nice ... dar faza knd Mitsuki l-a sarutat pe Aidou m-a shocat ......apoi am o intr cam ce varsta are Mitsuki sh Kain? ...apoi Yuri ce va face knd vede ce se intampla in camera ...dak vede Very Happy lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-light-ice.forumgratuit.ro/

Vampire Love [ Vampire Knight fic]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dimineti cu aroma de cafea
» Song Il Gook (???)
» Jang ok Jung live in love . În numele iubirii (2013)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ice Anime :: FanZone :: FanFiction-
Mergi direct la: